Шахтар у меншості переграв Колос — футбол України

Команда Патріка ван Леувена отримала вилучення в третьому матчі з п’яти на старті сезону, проте цього разу навіть оминула покарання у вигляді пропущених м’ячів.

Колос — Шахтар, фото ФК Шахтар Донецьк

Українська Прем’єр-ліга в поточному розіграші демонструє якісь аномалії вже від самого початку. То кількість вилучень у команд перевищує будь-які притомні показники, то львівський Рух несподівано опиняється поперед усіма учасниками змагань у турнірній таблиці з видатними показниками в плані здобутих результатів. А слідом за "жовто-чорними" ще й розташовуються ковалівський Колос з одеським Чорноморцем, що взагалі заплутує для нас картину подій.

І вже в п’ятому турі в гості до Ковалівки приїздить чинний чемпіон країни, донецький Шахтар, що автоматично робить із протистояння на місцевій затишній арені центральний двобій усіх вихідних у нашому футболі. "Гірники" при цьому ще не розпочинали виступів у єврокубках, але початок кампанії під керівництвом Патріка ван Леувена для них видається дуже неоднозначним, адже чотирьох очок вони не дорахувались за підсумком двобоїв проти Кривбасу (3:3) та Вересу (1:1), і при цьому так само потрапили під хвилю вилучень, через що ті ж самі Артем Бондаренко та Дмитро Чигринський не могли взяти участь у звітному протистоянні.

Гості цього разу знову вирішили продемонструвати нам потужний старт протистояння, і хоча Колосу все ж таки вдавалось виходити з-під їхнього тиску на зразок моменту з дриблінгом Безбородька на сьомій хвилині, перевага донеччан жодних сумнівів не викликала. Особливо подобалось їм створювати небезпеку під час стандартів, тоді як тільки з одних лишень кутових центральні захисники Козік та Матвієнко могли двічі відзначитись голами.

Але забив Шахтар у підсумку все ж таки з гри, за звичною схемою накотившись на чужі володіння хвилею наступу через правий фланг, де Зубков спочатку запустив Криськіва, а той транзитом через ноги Сікана знайшов на дальній стійці перед порожніми воротами Назарину.

Відчувалось, що команда ван Леувена піймала комфортний для неї особисто темп гри, тож Колос мусив миритись із думками про гру другим номером і надалі. Але десь під завісу першого тайму над Ковалівкою неначе розлили ціле Київське море, тож за стіною дощу Гочолеішвілі й сам спершу не зрозумів, наскільки грубо зіграв проти Богданова на правому фланзі захисту на 38 хвилині. Це — чергове вилучення для "гірників" у цьому сезоні. У третьому матчі з п’яти, якщо вже бути точними.

Але навіть на цьому тлі Шахтар ще до перерви зробив вольове зусилля та подвоїв перевагу. Гості не вимкнули пресинг на чужій половині, і в підсумку суперники отримали пас за спину від Криськіва з правого флангу на хід Кащуку, який у центрі штрафного спокійно переграв воротаря.

На другий тайм колектив Вишняка таким чином був змушений змінювати власний підхід до гри, і поява нападника Салабая ледь не спрацювала, оскільки Колос почав вантажити м’яч другим поверхом до штрафного, протистояти чому "гірники" просто не встигали. Як підсумок — Різник доволі швидко назбирав пристойну кількість порятунків власних воріт, тож гра для нього точно не була легкою прогулянкою.

Однак ван Леувен доволі вчасно вдарив по опонентах одразу чотирма свіжими гравцями в один слот посеред другого тайму та розділив гру на дві фази: ту, у якій його команда виглядала звично погано, як для других таймів цього сезону, та ту, у якій Шахтар спокійно довів справу до логічного завершення. Різник цього разу навіть не пропустив. І так можна, виявляється.

У наступному турі ковалівський Колос гратиме домашній матч проти криворізького Кривбасу, а донецький Шахтар зіграє на виїзді проти закарпатського Миная.

Колос — Шахтар 0:2
Голи: Назарина, 25, Кащук, 45+2

Колос: Фесюн — Кукош, Бурда, Гончаренко — Лучкевич, Демченко (Велетень, 60), Богданов (Болбат, 41), Цуріков — Оріховський, Безбородько (Салабай, 46), Мякушко.

Шахтар: Різник — Гочолеішвілі, Козік (Ракіцький, 65), Матвієнко, Азарові — Степаненко (Кастілло, 74) — Зубков (В’юнник, 65), Назарина, Криськів, Кащук (Конопля, 64) — Сікан (Судаков, 65).

Попередження: Бурда — Судаков

На 38-й хвилині був вилучений Георгій Гочолеішвілі (Шахтар) (грубе порушення).