Щербак, Тищенко, Грицук і вся збірна 2-го туру другого етапу Першої ліги

Полесье захватило лидерство в Чемпионской группе после победы в Кременчуге, фото t.me/fcpolissya

Ігрова програма 2-го туру (звіт із відео тут)

Чемпіонська група Група вибування п’ятниця, 14 квітня п’ятниця, 14 квітня ЛНЗ – Епіцентр – 2:0 Буковина – ФК Чернігів-ШВСМ ‒ 3:1 субота, 15 квітня субота, 15 квітня Металург – Карпати – 0:1 ФСК Маріуполь – СК Полтава – 2:4 Оболонь – Нива (Тернопіль) – 1:1 Прикарпаття – Скорук – 1:1 неділя, 16 квітня Діназ ‒ Гірник-Спорт – 1:0 Кремінь – Полісся ‒ 0:2

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Кирило Самойленко (ЛНЗ Черкаси)

10-й «сухий» матч із 13 проведених – чудовий показник молодого черкаського голкіпера. Самойленко спокійно виконав свою роботу в поєдинку з конкурентом за медальні місця Епіцентром, не давши підстав переживати за себе польовим одноклубникам. Більше того, крім спокійної гри в своїх володіннях, Кирило потягнув хороший удар від Буряка, врятувавши ЛНЗ від голу.

  • Найкращий у Групі вибування: Георгій Клімов (Гірник-Спорт)

Правий захисник – Іван Когут (Карпати)

Дискваліфікація Галенкова та рання травма Горбунова змусили тренерський штаб львів’ян у матчі з Металургом шукати нетрадиційні виходи зі складної ситуації. На фоні того, що навіть опорник Рябов був відряджений на фланг оборони, для І.Когута виконувати роль оборонця було вже трішки більш звичною справою (вінгер робив це ще в Агробізнесі). Маємо віддати належне Івану, який дещо налагодив гру на фланзі та навіть дуже своєчасно розрядив ситуацію, коли в карному майданчику виникла пожежа.

  • Найкращий у Групі вибування: Василь Гакман (Буковина)

Центральний захисник – Андрій Зінь (Нива)

Оболонці потребували очок і перемоги, щоб скористатися осічками конкурентів, але тернополяни не дали їм зіграти на рівні своїх можливостей. Дует Зінь-Демчук практично повністю виключив із гри небезпечних суперників, і окрім яскравого виходу на удар головою Батальського, в карному майданчику Ниви був спокій. Пенальті – не вина центрбеків. Виїзна нічия проти лідера – хороший результат для команди гостей.

  • Найкращий у Групі вибування: Тимофій Калинчук (Діназ)

Центральний захисник – Назарій Муравський (ЛНЗ Черкаси)

Дебютант черкасців раніше грав у Прем’єр-Лізі, та й у зв’язці з Лопирьонком ще не має необхідного досвіду та «хімії» взаємодій. Це місцями давалося взнаки, коли на затяжні рейди відважувався Гірний або Буряк нав’язував боротьбу, проте в цілому ЛНЗ закономірно зіграв на нуль і здобув три очка в цьому протистоянні. До того ж, Муравський може додати своїй новій команді необхідної міцності та чіпкості в захисній роботі.

  • Найкращий у Групі вибування: Кирило Прокопчук (Буковина)

Лівий захисник – Ян Морговський (Полісся)

Дискваліфікація та звільнення Червака, травма Огирі завдали серйозного удару по центральній вісі житомирян. Звісно, судити про їхні подальші перспективи будемо по матчах із безпосередніми конкурентами – проте цього разу, з переведенням Шаповала в центр і виходом Крушинського в опорній зоні, Морговський почувався вільно на всій протяжності флангу. Він активно підключався до атак, не раз міг забивати сам і взяв участь у багатьох швидкісних комбінаціях. При цьому не постраждала оборона – Полісся в гостях зіграло з Кременем «всуху».

  • Найкращий у Групі вибування: Артем Данилюк (Буковина)

Правий атакувальний півзахисник – Іван Тищенко (ЛНЗ Черкаси)

Тищенко – найвлучніший гравець своєї команди та найкращий за показником «гол+пас». В окремих матчах сезону цей інсайд видає справжні бенефіси. Епіцентр також потрапив «під роздачу»: спершу Іван відкрив рахунок з пенальті (відзначаємо роботу VAR), а потім скористався чудовим пасом Шестакова в ході стрімкої атаки. Два голи ще до перерви дали ЛНЗ комфортну перевагу, проте Тищенко з гри не виключався. Неодноразово загострював ситуацію біля воріт кам’янчан і міг забивати ще.

  • Найкращий у Групі вибування: Максим Горжуй (СК Полтава)

Центральний півзахисник – Дмитро Щербак (СК Полтава)

Полтавська команда стартувала в весняній частині сезону з поразки від Буковини, тож у виїзному матчі проти ФСК Маріуполь потребувала реабілітації. Пропустивши першими, гості накидали чотири м’ячі й здобули свої три очки. Повернувшись після дискваліфікації, Щербак спершу асистував активному Стрельцову, а потім сам забив три м’ячі з передач Стрельцова та Горжуя. Взявши участь у всіх результативних комбінаціях, Дмитро поліпшив своє становище в таблиці «гол+пас», а також повернув собі лідерство в перегонах асистентів.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Роман Волохатий (Нива)

Центральний півзахисник – Василь Грицук (Полісся)

Житомиряни досягнули тотальної переваги в центрі поля, а обидва голи в матчі з Кременем відбулися після безпосередньої участі Грицука. Відкрив рахунок Будківський після майстерно поданого кутового від Василя, а пізніше Грицук реалізував пенальті, зароблений Шасталом. Традиційно плеймейкер Полісся роздавав прекрасні передачі й міг забивати ще. Завдяки цій перемозі над наймолодшою командою Чемпіонської групи житомиряни вперше на другому етапі очолили турнірну таблицю.

  • Найкращий у Групі вибування: Станіслав Мораренко (Діназ)

Лівий атакувальний півзахисник – Ілля Скрипник (Буковина)

ФК Чернігів прибув у Чернівці в статусі лідера втішного турніру, проте Буковина відібрала перше місце в очній боротьбі. Скрипник, який починав матч центральним півзахисником, інсайдом, відкрив рахунок після розкішної атаки через правий фланг (окремо звернемо увагу на філігранність завершення), а пізніше перейшов на місце вінгера та ще й видав гольову передачу на Сергійчука. Знову Ілля робить важливий внесок у перемогу своєї команди.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Дмитро Шастал (Полісся)

Нападник – Роман Барчук (Прикарпаття)

І сама команда непереконливо стартувала в весняній частині сезону, і її провідний форвард мав що доводити – за весь чемпіонат до візиту Скорука в Барчука був лише один гол в активі. Втім, цей матч Роман відпрацював на вищому рівні. Щонайменше, тричі опинявся на ударних позиціях і багато відпрацьовував у боротьбі за м’яч і без м’яча. Відкрив рахунок після подачі Сондея, присвятивши гол поповненню в своїй родині. Одного гола для перемоги івано-франківцям не вистачило, проте Барчук цього разу останній, до кого можна ставити питання.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Денис Кожанов (Карпати)

 Нападник – Михайло Сергійчук (Буковина)

Досвідчений форвард знизив свою результативність в УПЛ, але крок назад пішов йому на користь. Сергійчук затерзав ФК Чернігів і взяв участь у двох із трьох результативних комбінаціях. У моменті з першим голом Михайло вдало підіграв на початкових стадіях, коли перевів атаку на правий фланг, а третій м’яч забив сам після передачі Скрипника. Міг забивати ще. Так, це той Сергійчук, який колись так яскраво грав за Славутич (Черкаси) чи МФК Миколаїв.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Пилип Будківський (Полісся)

Збірна 2-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Андрій Мельничук, фото bukfc.com

Тренер туру – Андрій Мельничук (Буковина)

Без кількох провідних гравців, на фоні хвороби декого з тих, хто відновився буквально напередодні матчу, Буковина завдала поразки чернігівцям і вирвалася на перше місце в Групі «виживання». Втішний турнір чернівецька команда сповна використовує, щоб обкатати та награти склад для майбутніх перемог, і багато що виходить – команда напрацьовує вершину колективізму, пресинг, вдало виходить від оборони в атаку та вже зараз має яскраву й варіативну тактику гри.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Іван Когут, фото fckarpaty.org.ua

Джокер туру – Іван Когут (Карпати)

Дискваліфікація Галенкова та рання травма Горбунова змусили тренерський штаб львів’ян креативити – в важливому матчі проти Металурга Карпати опорника ставили фулбеком, лівого захисника мостили справа, а в підсумку вінгера випустили замість травмованого колеги – і він зіграв на рівні. Більше того, в кінцівці, коли номінальні господарі підвищували тиск, І.Когут ще й вдало зіграв біля своїх воріт на перехопленнях і виносах.

Статистика SportArena.com: 16 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.

Діназ, фото dinaz.com.ua

Найкращий молодий гравець туру – Данило Кіріченко (Діназ)

20-річний півзахисник уже досить багато награв під керівництвом Олександра Головка, проте саме в важкому матчі з Гірником-Спорт відкрив лік своїм голам. Причому, гол цей був «з нічого»: Кіріченко підібрав м’яча на чужій половині поля та красивим ударом направив м’яча в ворота. Його одноклубник Мораренко частіше й гостріше ніс загрозу воротареві гостей, але свої моменти (в тому числі з нульової зони) не реалізував, а от Данило забив м’яч, важливість якого переоцінити важко.

Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Гол туру – Данило Кіріченко (Діназ → Гірник-Спорт)

Цей тур багатий на курйози та добивання (чого вартий автогол запоріжця Сидорова), але й смачні удари мали місце – достатньо згадати влучні удари маріупольця Биковського, вишгородця Кіріченка, і саме останній виявився найбільш смачним. Цитуємо звіт: «На 69-й хвилині досягнули свого підопічні Головка. Кіріченко наважився на удар у ближній кут – 1:0. Клімов на удар зреагував, але не дотягнувся».

Гол можна подивитися на відео з 3:01

Герой 2-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Дмитро Щербак (СК Полтава)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який взяв участь у всіх чотирьох голах своєї команди в матчі з ФСК Маріуполь.

Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 6 голів, 7 асистів.

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.