Вінницька Нива перемогла Локомотив, Кудрівка обіграла Реал Фарму. Усі матчі 10-го туру Другої ліги

Фото — ФК Кудровка

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 10-го туру.

30 вересня

• Вінниця

Дербі імені Укрзалізниці відбувалося в Вінниці. Чому? Бо місцева Нива заснована свого часу як Локомотив, представляла південно-західну залізну дорогу, керманич якої балотувався депутатом від Вінниці. Локомотив (Київ) же – клуб цього ж відомства. Якраз напередодні він відважився на тренерські зміни. На Вінниччину Локомотив приїхав з новим головним тренером. На тижні лави дебютанта другої ліги залишив Руслан Уманець, який відгукнувся на пропозицію Кременя, де працюватиме помічником Ігоря Климовського. “Залізничників” очолив відомий фахівець Вадим Лазоренко, з недавнього часу спортивний директор клубу.

Невисокий темп, чимало помилок при передачах і жодного гострого моменту – таким запам’ятався початок матчу. Навіть промайнула думка, що з такою грою очікувати на забиті м’ячі, вочевидь, не варто. Можливо б, так і було, якби Жуков не вступив у боротьбу біля карного майданчика і не змусив сфолити на собі Євтіхова. Оскільки порушення було в цій самій зоні, арбітр, не вагаючись, призначив 11-метровий. Тітаренко не змарнував наданий йому шанс, пробив потужно по центру – 0:1.

Господарі кинулися відіграватися й ледве не отримали ще один гол. Козій, якого переслідували Рогульський та Никитюк, вискочив майже тет-а-тет з Вічним і, не наближуючись, вирішив пробити з лінії штрафної – слабенько й до того ж у руки воротарю. Нива відповіла більш гостро: Петленко прострілив з лівого краю, а Власенко, який замикав дальню стійку, влучив у цю саму стійку. Шикарний момент!

Під завісу першого тайму була ще одна “вінницька” стійка. Цього разу, правда, господарі виявилися спритнішими на добиванні. Страшкевич подав кутовий, від спини, здається, Рогульського м’яч влучив у стійку, а Загорулько, що був поруч, головою пробив повз Абрамова – 1:1.

З перших хвилин другого тайму господарі посилили тиск на ворота киян. І це врешті принесло результат. На 60-й хвилині затяжна атака за участю, зокрема, Петленка та Ничипоренка, завершилася навісом останнього – рикошет від Жукова, боротьба на другому поверсі, м’яч підхопив Швець і завдав несильного удару – м’яч рикошетом когось з гравців залетів у самісінький кут – 2:1. Заміна Юрія Ярошенка спрацювала на всі 100!

Гості хотіли, намагалися врятувати бодай очко, але їхні спроби пробитися до володінь Вічного більше були боязкими, ніж обдуманими. Складно навіть пригадати хоч один гострий момент, який створили кияни після фатальної 60-ї хвилини.

Нива реабілітувалася в очах уболівальників за минулі невдачі. В останніх трьох домашніх зустрічах вінничани здобули лише два очки. І тому закономірно перебували в нижній частині турнірної таблиці. Наразі вони дев’яті.

Герой матчу: Вадим Страшкевич (Нива)

Той випадок, коли яскравих особистостей гра не подарувала. Але відзначимо досвідченого півзахисника Ниви, який виконав результативний кутовий наприкінці першого тайму. Це був початок майбутньої вольової перемоги.

Нива (Вінниця) – Локомотив (Київ) 2:1

Голи: Загорулько, 43, Швець, 60 – Тітаренко, 14 (пен.)

Нива (стартовий склад): Вічний, Рогульський, Лотоцький, Никитюк, Ничипоренко, Власенко, Меженський, Страшкевич, Петленко, Євтіхов, Загорулько. Запасні: Шухман, Мельник, Рябий, Кобцов, Астаф’єв, Швець. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Локомотив (стартовий склад): Абрамов, Сухомлинов, Блазунь, Сидоренко, Тітаренко, Мельниченко, Сахненко, Романов, Жуков, Хобта, Козій. Запасні: Панченко, Єсаулов, Козішкурт, Марченко, Богдан, Пестрецов, Каранга, Сахно, Кратов, Митрушин. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Вінниця, стадіон ЦМС Локомотив. 14:00

Арбітр – Владислав Орендочка (Полтава)

• Кременчук

Матч двох головних аутсайдерів чемпіонату відбувся у Кременчуку. Кремінь-2 вперше вийшов під прямим керівництвом Романа Локтіонова, який пішов у відставку в першій клубній команді, проте при цьому очолив резерв. Господарі програли усі свої дев’ять матчів у поточному сезоні, а гості – шість. Гравці Кременя-2 не могли забити у Другій лізі ПФЛ вже 509 хвилин.

На початку зустрічі більше контролювали м’яч миколаївці, але потім перехопили ініціативу підопічні Локтіонова-Здирка. На десятій хвилині Стецюк з вигідної позиції не зміг влучити в площину воріт.  Реалізувати свою ігрову перевагу футболісти Кременя-2 не змогли.

Досить несподівано миколаївці вийшли вперед. Після подачі зі штрафного Кербаль пробив у дальній кут – 0:1. У цьому епізоді помилився на виході голкіпер Кременя-2 Слуцький.

В середині першого тайму гру призупинили через повітряну тривогу. Відігратися до перерви юні футболісти Кременя-2 не змогли.

У другій половині зустрічі номінальні гості продовжили грати першим номером і на 57-й хвилині довели свої атаки до логічного завершення. Рокотянський на швидкості увірвався до штрафної і віддав на Стецюка, який пробив повз голкіпера – 1:1. Після голу футболісти Кременя-2 продовжували домінували, але вийти вперед не вдавалося.

На 72-й хвилині миколаївці залишилися у меншості. Кербаль збив гравця Кременя-2, який виходив один на один. Реалізувати чисельну більшість номінальним гостям не вдалося. Хоча за грою юний кременчуцький колектив на перемогу все ж награв. Здається, що банально не вистачило класу і холоднокровності.

Обидві команди так і залишаються без перемог.

Герой матчу: Анатолій Стецюк (Кремінь-2)

18-річний нападник створював чималі проблеми захисникам суперника і забив надважливий гол, який дозволив його команді врятуватися.

Кремінь-2 (Кременчук) – Васт (Миколаїв) – 1:1
Голи: Стецюк, 57 – Кербаль, 26
Вилучення: Кербаль (ВМ), 72

Кремінь-2 (стартовий склад): Слуцький, Тилоха, Гонтар, Сабієв, Клепко, Дихтярук, П’ятибрат, Покась, Барінов, Рокотянський, Стецюк. Запасні: Оксененко, Заїченко, Туболєв, Глова, Купліванчук, Безклинський. Старший тренер: Роман Локтіонов

Васт (стартовий склад): Горбатюк, Ігнатенко, Штирбу, Кербаль, Бабенко, Душук, Змієвський, Шмат, Вітенко, Крамаренко, Студенко. Запасні: Шиманець, Колосков, Волинець, Галушкін. Головний тренер: Артем Чорній

Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена ім. Олега Бабаєва». 13:00

Арбітр – Максим Поліщук (Кривий Ріг)

• Кагарлик

Цей би матч – та подивитися на початку сезону, коли суперники були в оптимальній формі. Металург-2, нагадаємо, розпочинав новий сезон із трьох перемог поспіль, а зараз потрапив у круте піке, зазнавши вже п’ятої поразки підряд. І навіть Дружба, лідер турніру, грає на фоні певної втоми. Після першої в чемпіонаті поразки (0:1 від Чайки) підопічні Чирикала взяли шість очок, але перемоги над ЮКСА та Реал Фармою були вкрай важкими – лише в один м’яч.

З перших хвилин матчу проти молодих запоріжців з’явилося відчуття, що цього разу Дружба відіграється за попередні поєдинки. Якщо Замуренко свої кілька моментів до логічного завершення не довів, то Головко першу ж нагоду використав. Після пасу на хід від Куби Максим зблизився з воротарем і ефектно прокинув м’яча повз нього. Як не намагався захисник Лапко винести з лінії воріт, лише підбив під поперечину – 1:0. Другий гол при трьох асистах для Головка.

Все розвивалося добре, і невдовзі господарі здобули право на пенальті. Казаков вривався в карний майданчик з лівого флангу і впав, штовхнувшись об плече Куракіна. Для арбітра цього було достатньо, він вказав на 11-метрову позначку. От тільки Сомов правою ногою пробив повз правий кут воріт. Замуренко, Бандурін, Головко накинули на ворота нещасних металургівців низку ударів, але мінімальний рахунок тримався довго – цілих 20 хвилин. Аж поки Бандурін із глибини лівого флангу знайшов Замуренка, той у карному майданчику дочекався Олексій я відпасував йому під удар, і м’яч влучив точно в нижній кут – 2:0. Третій гол Бандуріна в чемпіонаті.

Взагалі, Олексію гралося проти земляків-запоріжців легко – тут же Бандурін міг стати автором гольової передачі п’ятою, проте Сомов не зміг забити з вірної позиції. Зате невдовзі після ненайкращої подачі кутового від Куби Сомов поборовся за м’яч, а Доронін розстріляв ворота після відскоку – 3:0. Володимир відкрив лік голам у чемпіонаті.

Маючи розгромну перевагу вже після першого тайму, можна було експериментувати. І от саме новачок Янюк, який замінив Бандуріна, провів четвертий для Дружби гол. Після удару невезучого Замуренка воротар відбив м’яча туди, де чергував Янюк, і Данило з рикошетом від п’яти запоріжця Лапка розстріляв ворота – 4:0. До цього Янюк двічі виходив на заміни сумарно на 10 хвилин, а далі ще й міг забивати з виходу один на один. Нічого – «джокер» Чирикала до дебютного голу додав дубль! Захисник Металурга-2 не зміг перервати пас Головка, на перехопленні опинився Янюк і реалізував вихід один на один із воротарем – 5:0. А потім ще й сам Замуренко заробив і реалізував пенальті – 6:0.

На шести голах Дружба могла не зупинятися – в Сторчоуса, Головка були божевільні шанси біля воріт запоріжців. Але й Металург-2 пару разів змушував господарів хвилюватися. Можна сказати, «гол престижу» від запоріжців був очікуваним. І ось Куракін запресингував суперника на лівому фланзі півзахисту гостей, Толок підхопив м’яча й правою на виконання пробив у дев’ятку – 6:1. Це другий гол у сезоні для 17-річного нападника.

У відповідь на це після передачі з лівого краю від Янюка Доронін відправив м’яча в ворота ударом правою в дотик – 7:1. А під кінець гри спрацював ще й «бузівський дует»: Захаревич прострілив із правого флангу, а Сомов по-хокейному підправив м’яча в ворота – 8:1. Третій гол у 9 матчах чемпіонату при одному асисті для Івана. Крапку в матчі поставив Захаревич. Сам на правому фланзі виграв боротьбу за вибитий воротарем суперників м’яч, як на велосипеді, дійшов до ударної позиції й пробив під поперечину – 9:1.

Безапеляційна перемога лідера над суперником, який так добре виглядав на старті сезону – й «поплив» восени.

Герой матчу: Данило Янюк (Дружба)

Можна тренерам показувати своїм вихованцям – ось як треба виходити на заміни, як Янюк і Захаревич! В ситуації, коли, здавалося, нікому нічого в матчі вже не треба, Янюк забив сам двічі й записав на свій рахунок асист.

Дружба (Мирівка) – Металург-2 (Запоріжжя) – 9:1
Голи: Головко, 11, Бандурін, 31, Доронін, 35, 78, Янюк, 54, 57, Замуренко, 64 (пен.), Сомов, 88, Захаревич, 90 – Толок, 75
Нереалізований пенальті: Сомов, 17 (ДМ) – повз ворота

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Куба, Шкіндер, Юзефович, Козлов, Доронін, Казаков, Замуренко, Головко, Бандурін, Сомов. Запасні: Друі, Дедяєв, Сторчоус, Захаревич, Скляренко, Янюк, Грищенко, Порохня. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Металург-2 (стартовий склад): Лавута, Завгородній, Ніколишин, Лапко, Ішимський, Куракін, Коваленко, Юдін, Куралех, Толок, Близнюк. Запасні: Омельяненко, Васильченко, Нестеренко, Шилов, Клопижніков. Головний тренер:  Андрій Зубченко

Кагарлик, стадіон «Дружба». 13:30

Арбітр – Тарас Козак (Львівська область)

• Кудрівка

Стратегічно важливий матч приймала Чернігівщина. Господарі – восьмі, гості – 11-ті, а між ними тільки три очка. На всеукраїнському офіційному рівні суперники не зустрічалися, та й гравців, які б перетиналися між собою в інших клубах, тут справді обмаль. Отже, ФК Кудрівка – Реал Фарма з чистого листа розпочинали своє знайомство. Настрій у команд був не найкращим, адже в минулому турі вони грали проти лідерів. Одесити вдома програли Дружбі (0:1 в кінцівці), кудрівчани в столиці були розгромлені ЮКСА (0:3).

Можливо, занадто поважали та остерігалися один одного суперники, тому що перший тайм вийшов напрочуд обережним. Гості, які десь на 15 хвилин запізнилися з приїздом, могли пропустити першими, проте воротар Стародубець справився з прицільним ударом майстра-дальнобоя Чепурненка. В свою чергу, Реал Фарма вирівняв гру і в районі 20-ї хвилини Мовчанюк пробив повз ворота здалеку. Напевно, така вилазка одеситів пробудила господарів, тому що невдовзі вони повели в рахунку. Сираш із правого флангу вирізав на діагональ на дальній кут воротарського майданчика, де Скепський без жодної протидії забив головою – 1:0. Перший гол Дениса в чемпіонаті – нагадаємо, Скепський є переможцем Другої ліги минулого сезону в складі бузівської Ниви.

Далі господарям гралося значно легше. Після кутового від Чепурненка воротар гостей відбив м’яча в центр карного майданчика, звідки Гармаш розстріляв ворота на добиванні – 2:0. Другий гол у чемпіонаті для Данила, який цього разу підміняв у стартовому складі травмованого Коваля. Слідом Гармаш видавав ще й дуже непогану передачу на Скепського, але той не влучив у дальній кут.

А що ж Реал Фарма? Після смачного удару Лиховидова-молодшого м’яч пройшов поруч зі стійкою, і цей неточний удар так і залишився найгострішим, що створили в першому таймі одесити. А от господарі ще до перерви довели рахунок до розгромного. Скепський і Чепурненко перепасувалися в центрі поля, на довгу передачу стартував Волошин, прокинув м’яча повз захисника та пробив повз воротаря – 3:0. П’ята результативна дія для Назара – три голи та два асисти в чемпіонаті.

Другий тайм затримався через затяжну повітряну тривогу в перерві, і чи тому, чи не тому, але команди проводили гру спроквола: одних демотивувала розгромна перевага, других – безперспективність її подолання. Лише наприкінці матчу Реал Фарма сквитала один гол. Шилова ціною червоної картки збив Пластун, а Барсуков реалізував пенальті – 3:1. Шостий гол у сезоні для Сергія, давненько він не радував вболівальників.

Герой матчу: Євген Чепурненко (ФК Кудрівка)

Другий гол відбувся після його кутового, третій – після його передачі. Хороший матч від одного з найбільш висококласних півзахисників господарів.

ФК Кудрівка – Реал Фарма (Одеса) – 3:1
Голи: Скепський, 26, Гармаш, 36, Волошин, 43 ‒ Барсуков, 80 (пен.)
Вилучення: Пластун (ФК), 80 – «фол останньої надії»

Кудрівка (стартовий склад): Крикнін, Лянскоронський, Щедраков, Сираш, Сердюк, Коваленко, Чепурненко, Скепський, Гармаш, Кулик, Волошин. Запасні: Следзевський, Руденко, Тетерук, Берко, Долгоп’ятов, Пластун, Іващик, Строчинський. Головний тренер: Сергій Даценко

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Щербак, Попов, Ладика, Тимошевський, А.Лиховидов, К.Пархоменко, Фабер, Гранчар, Мовчанюк, Барсуков. Запасні: Богдан, Вареник, М.Лиховидов, Марченко, Мурадян, Шилов. Головний тренер: Андрій Пархоменко

Кудрівка. Стадіон «Кудрівка-Арена». 12:30

Арбітр – Сергій Дубиківський (Київська область)