Чергінів вдома поступився Кременю, Карпати у Львові обіграли Епіцентр. Усі матчі 6-го туру Першої ліги

Фото — ФК Мариуполь

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 6-го туру.

• Суботу, 2 вересня 2023 року

Група А

• Львів

Напередодні всі команди провели доукомплектацію. Карпати вкотре струсонули ринком чемпіонату України з футболу, придбавши більш як за півмільйона євро захисника збірної Молдови Бабогла з Олександрії, вінгера Агробізнесу Равлика, бразильського атакера Крістіана з Понте-Прети та повернувши в Україну одного з найбільш здібних молодих нападників Легостаєва (колишній мега-талант Зорі останнім часом грав навіть на чемпіонаті Європи серед біженців).

При цьому в Епіцентру новачок лише один – колишній ворсклянин Кравчук (не той центрхав Андрій, який зараз в ірландському Корк-Сіті, а вінгер Данило, який минулого сезону був в оренді в Інгульці). Так чому цьому Епіцентру така увага? Річ у тому, що минулого сезону підопічні Нагорняка двічі всуху переграли Карпати. Цих очок ой як не вистачило команді Тлумака на фініші. Тому перед візитом незручного суперника Карпати «дмухали на воду». Завдання було – не допустити колишніх помилок, хай і надмірно обережно поставитися до кам’янчан.

Занепокоєння щодо суперника було виправданим – уже в дебюті Епіцентр створив відчутні проблеми оновленому захисту львів’ян. Найбільше старався вихованець Карпат Гірний, герой матчу минулого сезону (два голи на цьому ж стадіоні) – вже в дебюті видряпав м’яча й перевірив реакцію Кожухаря, а пізніше кілька разів проривався з глибини поля, тримаючи в напрузі суперників. А тим часом Чачуа, Костенко та Беженар обмінялися спробами дальніх ударів.

Дуже не вистачало в ці хвилини конкретики – і ближчими до того, щоб забити, були навіть гості. Це захисник Григоращук, замикаючи подачу з правого краю, головою направив м’яча прямо над поперечиною. Цілком собі гольовий випад, але не вистачило влучності. Лише після цього «прокинулися» Карпати. Подачу Чачуа з гри замикав головою Демченко, проте, знаходячись на дальній стійці метрів за чотири від воріт, в них не влучив. Слідом Єгор міг забивати на добиванні після удару Ігора. Лише на завершення першої третини гри по-справжньому розбігалися команди.

І саме тут неприємність трапилася у гостей. Активний Ляшенко в боротьбі приземлився на руку, і його довелося замінити ще до перерви (вийшов стрімкий Бендера, який на старті нового сезону встиг показати свої швидкісні якості). До слова, саме Бендера вже після перерви відзначився ударом у площину воріт львів’ян – Кожухар без особливих проблем справився з м’ячем.

А от Карпати не надто переконливо виглядали в створенні моментів. Активні Картушов, Полегенько раз за разом запускали флангові подачі та простріли, проте Ігор в подвійному оточенні ніяк не міг дати адресу передачам. А от без Підлепенця не вистачало господарям вибухових проходів. Добре, що Картушов і Романюк, який вийшов на заміну, в цілому досить сильно грали на своїх флангах, постійно загострювали та навіть пробивали поворотах, тримаючи в напрузі Чернобая. Також пробивали Полегенько, Ігор і навіть центрбек Бабогло – воротар Епіцентру був молодцем. А коли Демченко виривався на хорошу позицію, захисник Григоращук зіграв на блокування.

Начебто справлявся Епіцентр із завданням стримувати грізного суперника. Вже навіть центрбеки Григоращук і Мороз все сміливіше ходили на стандарти до чужих воріт. Але був у Маркевичів свій козир – це напрочуд сильний підбір гравців. Ті, кого Карпати тримали в запасі, прикрасили б будь-яку іншу команду Першої ліги. Це далося взнаки менш як через хвилину після виходу на заміну дебютанта господарів Крістіана. Бразилець спершу спробував пробити через себе, а секунд за 15 висунувся на другу подачу Полегенька та замкнув її лівою з близької відстані – 1:0. Оце так дебют! Танець, виконаний нападником під об’єктиви камер, натякає, хто стане улюбленцем львівських фанів уже в найближчому майбутньому.

Проте це ще не всі дебюти в Карпат. Коли Демченко перехоплював у центрі поля пересічну передачу суперників, ніщо не натякало на можливі неприємності. Проте атака пішла широким фронтом, не всі з Епіцентру встигли опуститися на допомогу в роботі без м’яча, а цього львів’янам тільки й треба. Чачуа дав поперечний пас на новачка Равлика, який розвернувся і здалеку дуже красиво пробив точно в ціль – 2:0. Це третій гол у чемпіонаті для вінгера, який починав сезон у Агробізнесі, а до того багато сезонів провів у чемпіонаті Львівщини.

Куражна перемога Карпат, хороші новачки. Епіцентр не зміг повторити свій великий успіх минулого сезону. Якщо завтра Нива (Бузова) оступиться в Івано-Франківську, львів’яни залишаться одноосібними лідерами.

Герой матчу: Крістіан (Карпати)

З перших секунд на полі зробив різницю й у складний момент дав своїй команді перевагу в рахунку. Якщо потрібні легіонери, то такі – як кажуть сиві діди, що на голову вищі за наявних гравців.

Карпати (Львів) – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – 2:0

Голи: Крістіан, 71, Равлик, 81

Карпати (стартовий склад): Кожухар, Полегенько, Порох, Бабогло, Сухар, Рябов, Чачуа, Костенко, Демченко, Картушов, Ігор. Запасні: Ільющенков, Мизюк, Векляк, Едуардо, Романюк, Клименко, Матвєєв, Равлик, Крістіан. Головний тренер: Мирон Маркевич

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, Жмуйда, Мороз, Григоращук, В.Кристін, Глущук, Ліповуз, Беженар, Ляшенко, Стень, Гірний. Запасні: Жмурко, Козловський, Бендера, Гринь Миронюк, Кравчук. Головний тренер: Сергій Нагорняк

Львів. Стадіон «Україна». 13:00
Арбітр: Артем Михайлюк (Житомир)

Група Б

• Чернігів

Кремінь в минулому турі зазнав своєї найбільшої поразки у Першій лізі, поступившись вдома Полтаві з рахунком 0:6. Загалом з початку чемпіонату підопічні Романа Локтіонова більше одного голу за матч не забивають. Чернігів у попередніх трьох матчах очок не здобував, зазнавши в минулому турі гостьової поразки від Металурга.

Вже на четвертій хвилині господарі вийшли вперед. Койдан скинув на Максима Сердюка, який перекинув голкіпера – 1:0. Перший гол Чернігова у ворота Кременя за всю історію.

Після голу підопічні Чорного продовжували грати першим номером, але не поспішали. Небезпечно з меж штрафної пробивав Федосов, але прямо в руки голкіперу. На 18-й хвилині шикарну можливість відзначитися мав Бибік, але він з меж штрафної пробив вище воріт. У захисті Кремінь продовжував занадто багато помилятися.

На 28-й хвилині Максим Сердюк на швидкості увійшов до штрафної, обіграв трьох захисників і пробив повз голкіпера – 2:0. На останній хвилині тайму гості все ж скоротили відставання у рахунку. Кривобороденко завалив на газон Савіцького і арбітр призначив пенальті.  Рощинський парирував удар Галояна, але Савіцький першим опинився на добиванні – 1:2.

На 52-й хвилині Трофимюк з меж штрафної розстріляв ворота і зрівняв рахунок – 2:2. Дуже несподіваний розвиток подій, якщо враховувати перебіг першого тайму. Після пропущеного голу «сіверяни» знову взяли м’яч під власний контроль. Варто відзначити небезпечний удар Койдана, але з ним впорався Койдан.

У гостей небезпечно пробивав Галоян, але повз ворота. Ніхто із суперників не хотів ризикувати, щоб не припуститися фатальної помилки. На 83-й хвилині з декількох метрів Пінчук пробив вище воріт. Шикарна можливість булу у господарів вирвати перемогу. Не забиваєш ти – забивають тобі. На 90-й хвилині після прострілу Галояна в один дотик в кут пробив Трофимюк – 2:3. Оце так розвиток подій! У підсумку ‒ вольова перемога Кременя.

Герой матчу: Мирослав Трофимюк (Кремінь)

Нападник гостей не тільки зрівняв рахунок, а й приніс своїй команді надважливу перемогу. Дуже якісний матч у виконанні Мирослава.

ФК Чернігів – Кремінь (Кременчук) – 2:3
Голи: Сердюк, 4, 28 – Савіцький, 45, Трофимюк, 52, 90

Нереалізований пенальті: Галоян (КК), 45 – воротар

Чернігів (стартовий склад): Рощинський, Шумило, Зенченко, Романченко, Галстян, Кривобороденко, Ментей, Бибік, Койдан, Сердюк, Федосов. Запасні: Ширай, Коломієць, Вересоцький, Макаренко, Безгубченко, Вовк, Хомич, Давиденко, Пінчук, Стрілець, Мироненко. Головний тренер: Валерій Чорний

Кремінь (стартовий склад): Оксененко, Товкач, Сидоренко, Дудник, Азізов, Панчишин, Жданович, Галоян, Савіцький, Рокотянський, Трофимюк. Запасні: Слуцький, Аркуша, Костюк, Кірєєв, Златьєв, Касімов, Глоба, П’ятибрат. Головний тренер: Роман Локтіонов

Чернігів. Стадіон «Юність». 12:00
Арбітр: Анатолій Ухов (Кривий Ріг)

• П’ятниця, 1 вересня 2023 року

Група Б

• Київ

Відкриття 6-го туру в Першій лізі видалося цікавим, хай навіть вивіска (третя команда проти дев’ятої при 8 очках різниці) була скромною. Річ у тім, що ФСК Маріуполь – одна із сенсацій Кубка України з кількома напрочуд досвідченими гравцями та вихованцями клубів УПЛ. Якщо хтось міг створити проблеми Лівому берегу, то це ця команда, де багато молодих і швидкісних футболістів, а також є ветерани рівня Батальского та Гошкодері.

На початку гри певною перевагою володіли кияни. Брати Когути кілька разів загострювали, причому, якщо перші дальні удари виявилися відверто неточними, то трішки пізніше Микола з прострілу Івана цілком міг забивати – по-хокейному, з «п’ятачка», він замикав передачу, проте не влучив у кут.

ФСК Маріуполь нормально витримував запропонований господарями темп і сам при нагоді загострював. Дуже здорово вздовж лицьової просувався Мочевінський, але відкритих партнерів для передачі не було, а з цієї гостроти кута забити було б дуже важко. Відразу кілька разів якраз через ту зону – лівий фланг і вздовж лінії воріт – гості проводили атаки із блискавичними прострілами.

Переломний момент першого тайму – це епізод з пенальті. Власне, він викликав такі емоції, що легендарний Шуховцев (помічник Краснопьорова) обабіч поля висловив усе суддям, його довелося відтягувати товаришам по тренерському штабу. Що ж там відбулося?

На подачу з глибини поля висувався Войцеховський, але разом із захисником гостей Пуди пройшов мимо м’яча. При цьому на «Арені Лівий берег» регулярно працює VAR. Арбітр переглянув епізод і призначив пенальті – хоча що насправді там відбулося, нам достеменно невідомо. Як версія, Пуди, падаючи, зачепив м’яча рукою. Але це лише здогадки. Природа 11-метрового незрозуміла. А от капітан господарів Співаков розвів м’яч і воротаря – 1:0.

Лівий берег контролював хід подій, кілька разів з різних напрямів Сухоручко, брати Когути та Дударенко загострювали на просторі. Проте другого голу не було, до того ж, Астахов в’їхав у ногу Пуди – це третє в сезоні вилучення київських гравців. Навіть у меншості господарі могли забивати. І.Когут протягнув м’яч через лівий фланг, але не віддав пас на брата Колю, який ішов паралельним курсом, а сам після сольного рейду сил на завершення не приберіг. Несильно і в воротаря.

А ФСК Маріуполь же попереджував – це вольова команда, дуже непроста. В минулому турі азовці досягнули в більшості вольової нічиєї з Інгульцем, і цього разу історія повторилася з дивовижною точністю. У простій ситуації гості заробили штрафний (нападник Литовченко підсів під оборонця Пуди – до речі, ще минулого сезону хлопці грали разом за друголігову Чайку), а Биковський прямим ударом засадив під поперечину – 1:1. Найкрасивіший гол туру, який щойно почався.

Герой матчу: Дмитро Пуди (ФСК Маріуполь)

Складна ситуація: саме Пуди був у центрі подій, коли арбітр призначив неоднозначний пенальті. Зате пізніше Дмитро компенсував це заробленими вилученням суперника та штрафним, з якого Биковський врятував маріупольців від поразки.

Лівий берег (Київ) – ФСК Маріуполь – 1:1
Голи: Співаков, 28 (пен.) ‒ Биковський, 90
Вилучення: Астахов, 62

Лівий берег (стартовий склад): Чеботарьов, Астахов, Самар, Слотюк, Дударенко, Співаков©, Дедух, Войцеховський, М.Когут, І.Когут, Сухоручко. Запасні: Чернятинський, Сташків, Швець, Биков, Репета, Голуб, Янковський, Вакуленко, Куліш, Синиця, Литовченко. Головний тренер: Віталій Первак

Маріуполь (стартовий склад): Караващенко, Харжевський, Терехов, Шушко, Пуди, Булгаков, Гошкодеря, Мельниченко, Мочевінський©, Зубков, Батальський. Запасні: Кравцов, Якубенко, Мамросенко, Биковський, Чернецький, Петровський, Махиня, Тепляков, Літюк, Пентелейчук. Головний тренер: Олег Краснопьоров

• Київ. “Лівий берег”. 13:00
  • Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)