Комітет арбітрів УАФ: вилучення Бескоровайного в матчі 14-го туру Кривбас – Динамо було вірним

Александр Шандор (с мячом), фото — Металлист 1925

Комітет арбітрів Української асоціації футболу прокоментував низку спірних епізодів у матчах 13-го та 14-го турів УПЛ.

Так, у поєдинку 13-го туру від 5 листопада між Металістом 1925 та Чорноморцем (2:1) резонансним стало видалення гравця гостей Самсона Ієде за рахунку 1:0 на користь його команди, а точніше перша жовта картка, яку нігерієць отримав за симуляцію.

Це рішення після матчу критикував головний тренер одеситів Роман Григорчук.

Експерти, розглянувши спірну ситуацію, винесли вердикт: арбітр матчу Олександр Шандор невірно трактував падіння форварда як симуляцію (хоча фолу на ньому не було) і помилково видав йому попередження. При цьому система VAR не могла бути задіяна, оскільки перевірка жовтих карток не входить до її юрисдикції.

Друга жовта картка, яка спричинила вилучення, була визнана вірною. Комітет арбітрів тимчасово відсторонив суддю від проведення матчів.

Цікаво, що це вже не перша помилка Шандора у сезоні, визнана суддівським комітетом УАФ. Раніше Олександр припустився помилки в поєдинку 7-го туру Олександрія – Минай (1:1).

Одним із найбільш обговорюваних суддівських рішень 14-го туру Прем’єр-ліги стало пряме вилучення Максимом Козиряцьким захисника Кривбасу Данила Бескоровайного на 12-й хвилині домашнього матчу з Динамо (0:2).

Це рішення експерти арбітражу УАФ визнали вірним, оскільки воно підходить під типологію “Зрив очевидної гольової можливості” і, згідно з правилами, має каратися штрафним ударом та дисциплінарною санкцією у вигляді червоної картки, як і вчинив Козиряцький.

З недавніх пір Комітет арбітрів взявся публічно коментувати деякі скандальні ігрові епізоди, нерідко визнаючи помилки арбітрів матчів УПЛ — окрім згаданого епізоду з помилкою Шандора в 7-му турі, заслуговують на увагу випадки з діями Ярослава Козика (1-й тур), Дмитра Бондаренка (6-й тур), та Олександра Афанасьєва (9-й тур).

Згідно з новою інформацією від журналіста Віктора Вацка, згаданий вище Ярослав Козик є головним претендентом на заміну Лучано Лучі, багаторічному куратору Комітету арбітрів Української асоціації футболу. Майбутні зміни пов’язують із ймовірними перевиборами президента УАФ.

Нагадаємо, на початку листопада УПЛ вимагає від УАФ скликання позачергового звітно-виборчого Конгресу. Очікується, що на ньому має бути обраний новий президент Асоціації замість Андрія Павелка, який перебуває під слідством.

ФК Чорноморець у свою чергу висловив сподівання, що вибори президента УАФ стануть справжнім каталізатором для змін у роботі арбітрів.