Ігрова програма 15-го туру (звіт із відео тут)
Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.
Воротар – Назар Байда (Металург)
Візит Інгульця, розлюченого двома поспіль поразками, не віщував нічого хорошого запоріжцям. І справді, було відразу кілька моментів, коли молодий воротар Металурга Байда, як і його візаві в гостей Паламарчук, серйозно вступав у гру. Він потягнув розкішний удар Козиренка під поперечину в першому таймі, а наприкінці зустрічі зреагував на прицільний удар Кольцова і спробу забити головою від Шершня. Також Назар розважливо грав при численних подачах з гри та стандартів. А ще допомагало везіння, бо петрівчани втратили самі кілька топ-моментів (перш за все, говоримо про промах Гаджука та небезпечні, хоч і неточні, дальні удари Козиренка й Сидоренка).
- Найкращий у Групі А: Андрій Попович (Агробізнес)
Правий захисник – Дмитро Шинкаренко (Прикарпаття)
Другий матч поспіль правий латераль прикарпатців своїм голом приносить їм перемогу. Загалом уже вісім результативних дій (п’ять голів і три асисти) в активі Шинкаренка, який стрімко прогресує під керівництвом Рипана та Яцурака. У місті-герої Бучі, де бузівська Нива приймає своїх суперників, Дмитро витримав дуже тяжке протистояння Книшем, Дворовенком і Нехтієм, але компенсував певний брак і помилки наполегливістю та швидкістю. З низки підключень Шинкаренко багато працював на команду, натомість, сам двічі пробивав по воротах. Наприкінці матчу в ході стрімкої атаки він забив єдиний у матчі м’яч.
- Найкращий у Групі Б: Ернест Астахов (Лівий берег)
Центральний захисник – Михайло Шершень (Інгулець)
Металург гідно протистояв лідеру східної групи та створив обороні Інгульця безліч проблем. Але вдало грали захисники на чолі з Шершнем. Сам Михайло чіпко та щільно грав із швидкісними запоріжцями. Багато в чому відповідальний за успішну нейтралізацію Галати. Показовий момент – як Шершень у бездоганному підкаті обібрав прямо перед воротами Могильного, який уже готувався пробивати з хорошої позиції. Ще Михайло міг забивати й сам – на його удар у площину воріт у кінцівці зреагував найкращий воротар туру Байда.
- Найкращий у Групі А: Сергій Швець (Прикарпаття)
Центральний захисник – Євген Опанасенко (СК Полтава)
Нулівка в Сумах всупереч складним погодним обставинам і важкому полю – це гарне досягнення для полтавського клубу. Вікторія, яка напередодні завершила виступи в Кубку України матчем із Шахтарем, задіяла після паузи Шавріна, що мало значно посилити атакувальний потенціал господарів. Тим не менш, ні він, ні Галенко, не змогли пробити редут гостей. Опанасенко в хорошому дуеті з Ходулею відразу кілька разів зупиняв форвардів, досягнув хороших цифр за відбираннями та підбираннями. А ще – міг стати героєм матчу: після його удару з відскоком після кутового воротар у красивому сейві врятував Вікторію.
- Найкращий у Групі А: Олег Веремієнко (Поділля)
Лівий захисник – Давронбек Азізов (Кремінь)
Стрімкий і винахідливий Азізов добре працює з м’ячем – це робить його одним із найнебезпечніших гравців своєї команди. В матчі проти чернігівців саме Давронбек першим означив гостроту, «шведою» направляючи м’яч у бік дальньої дев’ятки. Брався також за стандарти під ліву ногу. Будучи одним із найбільш активних у матчі з ФК Чернігів, Азізов заслужив забити з пенальті переможний м’яч.
- Найкращий у Групі А: Олег Лень (Агробізнес)
Центральний півзахисник – Андрій Співаков (Лівий берег)
При добре навчених, технічних і винахідливих нападниках найвлучнішим бомбардиром Лівого берега наразі є саме цей центрхав. У матчі в Борисполі проти ФСК Маріуполь, найближчим переслідувачем «лелек», Співаков двічі забив після кутових у виконанні Астахова, а ще переконливо відіграв у середині поля, де на пару з Дедухом перетворив свою зону в надійний плацдарм для команди гостей.
- Найкращий у Групі А: Юрій Глущук (Епіцентр)
Центральний півзахисник – Максим Багачанський (Металіст)
Ми рідко відзначаємо гравців команди, яка програла, проте такий яскравий виступ молодого Багачанського неможливо проігнорувати. Максим плідно відіграв у середині поля, виступав зв’язковим між лініями, видавав дуже добре задумані передачі. Сам пробивав по воротах Буковини – й досить небезпечно. А ще видав дві прекрасні гольові передачі на Рязанцева та Ісаєнка.
- Найкращий у Групі Б: Радіон Посєвкін (Гірник-Спорт)
Правий півзахисник – Данило Кравчук (Епіцентр)
Колись Кравчук подавав надії в Арсеналі, Ворсклі та Інгульці, проте, замість Прем’єр-ліги, опинився в Епіцентрі. Будучи пізнім новачком, який не проходив з командою фундаментальні збори та мав конкурувати з гравцями рівня Гриня, Гірного чи Ляшенка, Данило сам собі створив нішу в командних побудовах Нагорняка. Успішно переміщуючись між зонами відповідальності форварда та правого вінгера, міняючись місцями зі своїми фланговиками – Стенем і Ляшенком, Кравчук переграв оборону лідера західної групи. Забив Карпатам двічі – спершу після подачі Беженара зі штрафного, потім – після довгого пасу воротаря Жмурка, який невдало намагався перервати Саків. Потужний матч від Данила, чи не найкращий у його кар’єрі.
- Найкращий у Групі Б: Олександр Подрезан (Гірник-Спорт)
Лівий півзахисник – Ян Костенко (Карпати)
Поразка львів’ян у Кам’янці-Подільському тим прикріша, що моментів вони створили достатньо. Проте хтось незграбно чи марнотратно грав у завершенні, а комусь не вистачало везіння. Це молодий вінгер Костенко показав своїм значно досвідченішим одноклубникам приклад ефективності. Він і сам забив, замкнувши подачу Сухаря, і виступив асистентом під гол Полегенька. Причому, Ян – «світла пляма» Карпат не лише в цій грі. Це прогрес і несподіванка сезону, що молодий вінгер виграв конкуренцію в досвідчених Картушова та Кожанова, в молодих Равлика та Фетька.
- Найкращий у Групі Б: Андрій Глоба (Кремінь)
Нападник – Максим Войтіховський (Поділля)
Натхненний матч провело Поділля, здобувши першу розгромну перемогу після відновлення виступів у чемпіонаті України. На всілякі хороші слова заслужили Іван Оробець – яскраве відкриття останніх матчів, Євген Задоя, Дмитро Пріхна. І, звичайно, захисник Войтіховський, який через травму Карпенка вимушено закриває у хмельничан позицію центрального форварда. Двохметровий Максим, тим не менш, є досить гнучким гравцем – охоче «падає» вниз у пошуках м’яча, швидко реагує на події в карному майданчику, може підіграти одноклубникам. Саме Войтіховський відкрив рахунок, уже в дебюті зреагувавши на відскок при кутовому. Він же заробив штрафний під гол Задої. А потім на фланзі п’ятою підіграв на Оробця, який виконав простріл під третій у матчі гол (Боженара). «Довгий» матч закінчувався затемна, але це був яскравий бенефіс Максима.
- Найкращий у Групі Б: Мирослав Трофимюк (Кремінь)
Нападник – Василь Палагнюк (Буковина)
В останніх двох матчах Палагнюк забив чотири м’ячі – спершу приніс своїй команді надвольову домашню нічию з бузівською Нивою, а тепер – двома голами за три хвилини в кінцівці забезпечив перемогу в гостях у харківського Металіста. Василь оформив два дублі поспіль у різному стилі, в Ужгороді спершу реалізував зароблений Скотаренком пенальті, а потім скористався грубою помилкою воротаря суперників у ближній боротьбі.
- Найкращий у Групі Б: Богдан Гора (Гірник-Спорт)
Найкращий тренер 15-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Жодної недооцінки Епіцентру з боку лідера бути не могло: в минулому сезоні підопічні Нагорняка двічі переграли Карпати Тлумака, і це були ті очки, яких львів’янам не вистачило для підвищення в класі. Та й у першому колі вже команда Маркевича лише в кінцівці, завдяки голам двох дебютантів, взяла важкі три очки з цим суперником. На своєму полі Епіцентр грав у сміливий футбол: не підкорився ударам долі, коли втратив свою ранню перевагу, пішов вперед великими силами й наприкінці матчу переграв суперника, який має все, щоб контролювати перебіг подій і домінувати на полі. Карпати залишалися останнім непереможним учасником цього сезону Першої ліги. Більше того, в жодній із трьох професіональних ліг команд без поразок більше не залишилося.
- Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.
Руслан Бариляк (праворуч), фото fcab.com.ua
Захисник Бариляк замінив нападника Кузьмина на 88-й хвилині, щойно як його колишні одноклубники з тернопільської Ниви зрівняли рахунок. І саме Руслан своїм першим і єдиним у матчі ударом повернув перевагу волочищанам, Агробізнес виграв цей матч і зберіг за собою друге місце в західній групі. Що особливо підкреслює чуйку Чижевського на заміни, гольову подачу на Бариляка виконав інший оборонець – Лень, якого головний тренер Агробізнесу також випустив на заміну. Нічого важливішого від гравців з лавки запасних, ніж переможний гол у компенсований час другого тайму, просто не буває.
- Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 1 гол.
Фото gornyak-sport.com
19-річний півзахисник Подрезан у чотирьох із п’яти матчів чемпіонату виходив на заміни, проте загалом поступово підпускається до гри в складі Гірника-Спорт. Саме Олександр через хвилину після виходу на заміну заштовхав м’яча в ворота Діназа, закріпивши мінімальну перевагу господарів.
- Статистика SportArena.com: 5 матчів у чемпіонаті, 1 гол.
Красивий штрафний хмельничанина Задої, смачний дальній удар чернігівця Ментея, який арбітр зарахував як автогол воротаря Кременя – це дуже реальні претенденти на нашу номінацію. Проте що ж ти поробиш, якщо за справу береться «харківський Кварежма». Цитуємо звіт: «Багачанський віддав на Рязанцева, який з-за меж карного майданчика поцілив у верхній кут – 1:1. Шикарний гол».
Гол можна подивитися на відео з 3:04
Герой 15-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив переможний дубль у матчі з найближчим переслідувачем своєї команди – ФСК Маріуполь.
- Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 8 голів, 1 асист.
* * *
ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!
P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь