Нива та Поділля переможця не визначили, Металіст вдруге виграв у чемпіонаті. Усі матчі 16-го туру Першої ліги

Фото — ФК Металлист

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 16-го туру.

• п’ятниця, 10 листопада 2023 року

Група А

• Івано-Франківськ

П’ятниця в Першій лізі багата на матчі команд, які хочуть прорватися в Чемпіонський раунд. Поки дві з таких грали між собою в Тернополі, вдома Прикарпаття приймало аутсайдера. Втім, глянувши на хай і молоді, проте імена в складі Металісту, задаєшся питанням – що вони роблять на останньому місці? До матчу в Івано-Франківську відновилися воротар Рибак і захисник Федорів (останній взагалі ще не грав за харків’ян після повернення з Дніпра-1).

Уже в дебюті Прикарпаття пропустило необов’язковий м’яч. Взагалі після передачі Багачанського пробивав Рязанцев, але його удар заблокували захисники. Здалеку набігав оборонець харків’ян Бусько й тут же пробив з правої ноги. М’яч, зачепивши Рязанцева та захисника господарів Француза, влетів у ворота – 0:1.

Прикарпатці намагалися відігратися – після штрафного від Цюцюри Швець ледве не підкоригував м’яча в ворота на 17-й хвилині, потім Цюцюра після скидки Рудюка ледве не влучив у дальній кут, а найкращий момент Василя – коли він після кутового направив м’яча в поперечину. Також пробивали Рудюк по воротах Металіста, двічі Рязанцев і раз Багачанський – по воротах Прикарпаття. Проте до перерви рахунок не змінювався.

Після перерви мали всі шанси закріпити свою перевагу саме харків’яни. Спершу на 52-й хвилині Багачанський з-за меж карного майданчика направив м’яча в руки воротарю, а слідом Синчук замикав флангову подачу головою – і не те, що удар був дуже хорошим, скоріше, рикошет міг застати зненацька Піцана. Про ці моменти довелося пожалкувати невдовзі.

Прикарпаття виконало кілька кутових поспіль, і після подачі Сьомки від правого прапорця м’яч зачепив руку футболіста Металіста (судячи з усіх ракурсів повторів, це був Багачанський). Цюцюра взявся виконувати 11-метровий і не просто пробив у правий від Рибака кут, а й підняв м’яча без шансів для воротаря ‒ 1:1. Для Василя це другий гол при чотирьох асистах у цьому чемпіонаті.

Металіст мав усі шанси повернути собі перевагу вже через п’ять хвилин, коли після тонкого пасу Ісаєнко вивалився на воротаря. Вихід 1в1 він не реалізував, зате допрацював і влучив у поперечину з другої спроби. Проте треба визнати, що господарі також грали досить гідно. Хома та Матушевський після подач з гри та стандарту з правого краю лише дивом не вивели Прикарпаття вперед.

І хто б міг подумати, що в атаці в відповідь харків’яни заб’ють переможний м’яч! Воротар Рибак вибив зі своєї половини поля на хід Рязанцеву, Євгеній пройшов через правий фланг і сильним ударом з правої ноги пробив повз Піцана – 1:2. Третій гол у чемпіонаті при одному асисті для Рязанцева. Дуже напружено проходили останні хвилини, та все ж перевага Металіста не похитнулася. Вперше із серпня після 11 турів без виграшів підопічні Аніщенка відсвяткували перемогу. Набравши 10 очок, харків’яни мають реальні шанси вже в наступних турах поборотися за уникнення останнього місця.

Герой матчу: Євгеній Рязанцев (Металіст)

Забив сам, був активним учасником подій, що передували першому голу Металіста, а також міг забивати ще.

Прикарпаття (Івано-Франківськ) – Металіст (Харків) – 1:2
Голи: Цюцюра, 60 (пен.) ‒ Бусько, 2, Рязанцев, 78

Прикарпаття (стартовий склад): Піцан, Шинкаренко, Швець, Демків, Француз, Попчук, Соловйов, Михальчук, Рудюк, Цюцюра, Хома. Запасні: Бобинець, Герич, Барчук, Геник, Дмитрук, Матушевський, Радульський, Титов, Тітаєвський, Сьомка, Романов. Головний тренер: Олег Рипан

Металіст (стартовий склад): Рибак, Бусько, Гомес, Федорів, Дігтярь, Багачанський, Тепляков, Синчук, П.Луців, Рязанцев, Ісаєнко. Запасні: Абрамов, Вернаттус, Голубка, Горяінов, Кайдалов, Кобак, Красніков, В.Луців, Маткобожик, Мораренко, Приходько, Шумілов. Головний тренер: Андрій Аніщенко

• Івано-Франківськ. Стадіон  «Рух». 12:30
  • Арбітр: Артем Михайлюк (Житомир)

• Тернопіль

Перед звітним туром суперники розділяли 7-8 місця за рівності очок – по 17. Звісно, тільки перемога була прийнятним результатом для кожної з команд, які ще сподіваються зачепитися за Чемпіонську групу. Передувала грі яскрава подія – незмінний основний воротар

При цьому Нива змушена обійтися без півзахисника Мудрого, який добре вписався в середню лінію команди, а ще тернополяни звільнили кількох гравців прямо посеред сезону, урізавши кадрову глибину свого складу.

Поділля, яке влітку запрошувало гравців навіть після УПЛ, таких проблем не мало. Навіть при певній кількості травмованих склад хмельничан виглядав цілком боєздатним. Тож уже в дебюті гостям вдалася гостра атака з прострілом Костенка, на який, щоправда, не встиг ніхто з кількох одноклубників. У відповідь непогану атаку через правий край розганяв Хруставка, та удар Волохатого з другого темпу відверто не вдався.

Проте відверто небезпечніше грали саме подоляни. На 26-й хвилині після подачі Боженара м’яч відскочив до Оробця, який з розвороту пробив поруч зі стійкою, а на 37-й воротар Ниви Механів потягнув шикарний штрафний від Задої. Слідом уже головою Боженар замикав подачу з правого флангу. Свої моменти хмельничани не реалізували, наразившись на справедливу критику свого головного тренера. А надалі почала загострювати вже Нива.

Ще до перерви здорово виривався на оперативний простір Гатала, проте не влучив у дальній кут, пробиваючи з правого краю. Після перерви в центрі уваги були вже нападники тернополян. На 53-й хвилині Бороденко чудом не замкнув простріл Галадея, на 61-й ‒ Бороденко пробивав через себе після подачі Гатали, та Непогодов перевів на кутовий, на 62-й ‒ Галадей запустив м’яча повз ворота після прориву через правий край. Це все були цілком собі гольові моменти, поскрипувала захисна ланка гостей у ці хвилини.

В ендшпілі шикарні моменти мали Гатала та той же Бороденко – і ці два удари парирував голкіпер Непогодов. На 88-й хвилині розкішного обвідного удару завдавав Галадей – і лише трішечки не влучив у дальню дев’ятку. А який шанс на 93-й хвилині мав Хруставка! М’яч з відскоком від, здається, Пріхни розминувся з воротами. Матч завершився з м’ячем у руках Механіва. Символічно.

За значної переваги тернополян у другому таймі їм все-таки не вдалося зламати супротив Поділля. Обидві команди «топлять» одна одну, адже переможець матчу мав би реальніші шанси в заключних турах першого етапу зачепитися за першу п’ятірку.

Герой матчу: Дмитро Непогодов (Поділля)

Якщо до перерви більше працював і хвилювався Механів, то в другому таймі – його візаві. Без сейвів Непогодова Нива не віддала б жодного очка хмельничанам.

Нива (Тернопіль) – Поділля (Хмельницький) – 0:0

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Зінь, Махінка, Танчак, Давидов, Бороденко, Волохатий, Гатала, Вольський, Галадей. Запасні: Жупанський, Бей, Малащук, Дорошенко, Козак, Соколов. В.о. головного тренера: Олександр Стахів

Поділля (стартовий склад): Непогодов, Назарчук, Цибульник, Веремієнко, Сімінін, Пріхна, Задоя, Костенко, Боженар, Оробець, Войтіховський. Запасні: Задерейко, Петриченко, Лис, Болденков, Доброхотов, Чушенко, Василенко, Савчук, Коваленко, Каверін. Головний тренер: Віталій Костишин

• Тернопіль. «Тернопільський міський стадіон імені Р. Шухевича». 13:15
  • Арбітр: Анатолій Ухов (Кривий Ріг)